פאנלים סולאריים למפעלים – צעד קדימה לעתיד סביבתי וכלכלי ירוק יותר.

ככל שהעולם ממשיך להתמודד עם אתגרי שינויי האקלים והידלדלות משאבי הדלק המאובנים, כך גדל השימוש במערכות סולאריות לצורך הפקת אנרגיה מתחדשת. כיום קיימים מגוון טכנולוגיות לייצור חשמל ירוק, אך מערכות פאנלים לייצור החשמל עדיין נחשבות למובילות בתחום. הפיתוחים האחרונים בענף מאפשרים שימוש במערכות סולאריות לא רק על קרקע חקלאית ועל גגות מבנים פרטיים או מסחריים אלא גם במסגרות תעשייתיות. התקנת מערכת סולארית במפעל עוזרת להפחית את פליטת הפחמן ולצמצם את התלות במקורות אנרגיה מזהמים וגם מציעה מגוון יתרונות כלכליים ותפעוליים.

מערכות סולאריות, שנבנות באופן מודולרי וניתנות להרחבה מתאימות לשימוש במפעלים בגדלים והיקפי צריכת האנרגיה שונים – ממתקן ייצור קטן ועד למתחם תעשייתי ענק. המודולריות  של מבנה מערכת הפאנלים הפוטו וולטאיים מאפשרת לתעשיינים לעבור לייצור חשמל סולארי בהדרגה – להתקין תחילה מתקן סולארי קטן ולהרחיב אותו בעתיד לפי הצורך.

לייעוץ או קבלת הצעת מחיר התקשרו 
072-394-6666
הצעת מחיר למערכת סולארית

יתרונות של התקנת מערכת פאנלים סולארית על גגות המפעלים

החל מהפחתת פליטת הפחמן והורדת עלויות תפעול ועד להשגת עצמאות אנרגטית ומיתוג חיובי, הטמעת מערכת סולארית במפעל עשויה להתגלות לא רק החלטה הנובעת משיקולים סביבתיים אלא גם כהשקעה כלכלית משתלמת, הן בטווח הקצר והן בעתיד הרחוק יותר.

אולם היתרונות של אנרגיה סולארית ידועים כבר עשרות שנים, השימוש הנרחב במערכות פוטו וולטאיות במתקנים תעשייתיים החל רק לאחרונה, בשל הירידה הניכרת במחירי הפנלים והשיפור המשמעותי באיכותם. כיום, כאשר ייצור חשמל באמצעות לוחות סולאריים הפך למשתלם כלכלית, יותר ויותר מפעלים מתחילים לאמץ את כוחה של השמש כדי לתרום לעתיד נקי יותר ובר קיימא.

קיימות סביבתית

אחת הסיבות העיקריות להתקנת מערכת סולארית במפעל היא צמצום השפעתו השלילית על הסביבה. מתקנים תעשייתיים נחשבים מקורות מרכזיים לפליטת גזי חממה וזיהום אוויר. צריכת אנרגיה במתקנים תעשייתיים גבוהה במיוחד, באופן מסורתי החשמל המפעיל מערכות, מכונות וציוד במפעלים, מופק באמצעות מקורות מזהמים, כמו פחם, גז טבעי ונפט, כשנשרפים, משחררים גזי חממה לאטמוספרה. המעבר לשימוש בחשמל הסולארי, מהווה חלופה אקולוגית למקורות אנרגיה מסורתיים, יסייע למפעלים להפחית משמעותית את טביעת הרגל הפחמנית ולהוכיח את מחויבותם לאחריות סביבתית.

חיסכון בעלויות ועצמאות אנרגטית

עם כל הצער שבדבר, עבור התעשיינים, המודעות הסביבתית לבד אינה מספיקה כדי לבצע החלטות גורליות. על מנת לעשות את הדבר הנכון, הם צריכים לוודא כי התקנת לוחות סולאריים תתורגם לרווח כלכלי. ובכן, בשל הוזלת העלויות, תנאי מימון מעולים ומתן הטבות ממשלתיות, הנחת לוחות סולאריים בשטח המפעל ועל גגות מבנים תעשייתיים עשויה להוביל לחיסכון משמעותי. מקורות אנרגיה מסורתיים, כמו דלקים מאובנים, נתונים לתנודות מחירים, חוסר יציבות גיאופוליטית ושיבושים באספקה ונעשים יקרים עם הזמן, בשל ההתרוקנות של מקורות טבעיים בעלי גישה קלה. באמצעות שימוש במערכת פאנלים סולארית, מפעלים יכולים לייצר חשמל זול באופן עצמאי וכך להפחית את התלות בספקי אנרגיה חיצוניים למתן ולייצב את עלויות התפעול. 

לאחר ההשקעה הראשונית ברכישה והתקנת פאנלים סולאריים וציוד נלווה, כל הצרכים האנרגטיים של המפעל יסופקו באופן מלא כמעט ללא עלויות נוספות ולטווח ארוך. מערכת פאנלים פוטו וולטאית יש עלות תפעול ותחזוקה נמוכה יחסית, מה גם, בעלי המפעלים יכולים לנצל תמריצים כספיים שונים, כגון זיכוי מס והנחות, כדי לקזז את ההוצאות מראש.

יתרה מכך, מדובר  במקור אנרגיה אמין ועקבי. השמש היא משאב מתחדש, כלומר היא תמשיך לספק אנרגיה כל עוד היא זורחת. אספקת חשמל קבועה, יציבה ורציפה חיונית עבור מתקני ייצור כמו חדרים נקיים, מעבדות ומכונות כדי לשמור על פעילותם. כאשר החשמל מופק באמצעות השמש, הסיכון לניתוקים, קצרים והפסקות חשמל קטנים באופן ניכר. חשוב לזכור כי פאנלים סולאריים, עם תוחלת חיים ארוכה, שבדרך כלל נעה בין 25 ל-30 שנה, מספקים פתרון אנרגטי אמין בטווח הארוך.

בנוסף, מפעלים שמייצרים אנרגיה סולארית בהיקפים גדולים יכולים למכור עודפי חשמל בחזרה לרשת החשמל, וכך ליצור מקור הכנסה פוטנציאלי.

לייעוץ או קבלת הצעת מחיר התקשרו 
072-394-6666
הצעת מחיר למערכת סולארית

כתיבת תגובה