שימוש בפאנלים של מערכות סולאריות על מבנים חקלאיים מהווה צעד משמעותי לקראת תעשיית חקלאות עתידנית, ידידותית לסביבה, גמישה ופרודוקטיבית יותר.

באמצעות התקנה של לוחות פוטו וולטאים על מבנים קבועים במשקים חקלאים ניתן להפחית את טביעת הרגל הפחמנית, לצמצם את עלויות התפעול ולשפר את האיכות והכמות של התוצרת החקלאית. הפקה עצמאית של אנרגיה סולארית משחררת חקלאים מתלות אנרגטית ברשת החשמל המרכזית ומזמנת להם מקור הכנסה נוסף. חקלאים מנצלים את השטחים הפנויים של הגגות ליצירת אנרגיה באמצעות השמש כדי לספק את כל הצרכים האנרגטיים הנדרשים במשק  ובנוסף להרוויח על ידי מכירת חשמל עודף בחזרה לרשת.

גגות בתי אריזה ורפתות, עם שטח פנים גדול וגישה ישירה לאור השמש, מהווים פלטפורמה אידיאלית להתקנת פאנלים סולאריים. גם גגות בתי מגורים במשק, חממות, מחסנים לאחסון הזרעים וסככות למכונות וציוד חקלאיים, יכולים לשמש כבסיס ללוחות של מערכת סולארית. 

עם זאת, התקנת לוחות סולאריים על גגות של מבנים חקלאיים מצריכה תכנון קפדני, תוך אבחון שלמות מבנית, כיווני אוויר, הצללה ועמידה בתקנות הבטיחות המחמירות. התייעצות עם אנשי מקצוע או מהנדסים בתחום אנרגיה סולארית יכולה לעזור לקבוע את ההתאמה והיתכנות של התקנות פאנלים סולאריים על מבנים ספציפיים.

לייעוץ או קבלת הצעת מחיר התקשרו 
072-394-6666
הצעת מחיר למערכת סולארית
מערכת סולארית על בית אריזה

היתרונות של מערכות סולאריות על מבנים חקלאיים

עולם החקלאות בעידן המודרני נמצא בפרשת דרכים. המשבר האקלימי שפוקד את עולמנו גורם לשינויים רבים בדפוסי הגידול של תוצרים חקלאיים. כדי לתת מענה לצרכים המשתנים של בני האדם והטבע ולספק את הביקוש הגובר למזון בעולם המתועש, על החקלאי המודרני לאמץ גישות חדשניות להיעזר בטכנולוגיה מודרנית להתייעלות אנרגטית. 

מערכת סולארית מאפשרת לחקלאים לייצר חשמל משלהם ולהפחית או אף לנתק את התלות ברשת. פאנלים סולאריים על מבני המשק מהווים מקור אנרגיה אמין ועקבי, המבטיח אספקת חשמל רציפה לפעולות חקלאות חיוניות. 

למרות עלויות ההתקנה הראשוניות הגבוהות, אנרגיה סולארית מציעה יתרונות פיננסיים ארוכי טווח לחקלאים. למערכות סולאריות תוחלת חיים ארוכה ודרישות תחזוקה מינימליות, וכתוצאה מכך לאורך השנים, עלויות האנרגיה מצטמצמות ורווחיות עולה. יותר מכך, מערכת סולאריות על מבנים חקלאיים עשויה להפוך לאפיק הכנסה בפני עצמה. החקלאים יכולים למכור את עודפי האנרגיה המופקת בחווה בחזרה לרשות החשמל, וכך להאיץ את החזר על ההשקעה ולזכות לתשואה כספית.

פעילות חקלאית מודרנית דורשת צריכת אנרגיה גבוהה. שימוש באנרגיה סולארית – נקייה, מתחדשת ובת קיימא – מצמצם את פליטת גזי החממה ומפחית משמעותית את טביעת הרגל הפחמנית.

תכנון ההתקנה של מערכת סולארית על גגות של מבנים חקלאיים

לפני התקנת מערכות סולאריות, חשוב ללמוד את התקנות הרשמיות והיתרי הבניה מבחינה משפטית ולוגיסטית. יש לזכור כי באזורים מסוימים עלולות להיות הנחיות או מגבלות ספציפיות לגבי הגודל והמיקום של הפאנלים, וכדי למנוע בעיות משפטיות פוטנציאליות חשוב לעמוד בכל הדרישות של הרשויות.

טרם התקנת מערכת סולארית על המבנים במשק, על החקלאי לאבחן את תקינותם. יש להעריך מראש את המשקל והכיוון של הפאנלים כדי לוודא כי המבנה יהיה מסוגל לתמוך בעומס הנוסף ולעמוד בפני הגורמים החיצוניים כמו רוחות חזקות, גשמים, שלג או ברד.

כדי למקסם את התפוקה של האנרגיה הסולארית, יש לשקול היטב את מיקום הפאנלים. חשוב להימנע ממיקומים המוצללים על ידי עצים, עמודים או מבנים גבוהים כדי להבטיח חשיפה מקסימלית לאור השמש לאורך היום.

למרות שמערכות סולאריות דורשות תחזוקה מינימלית, החקלאים יצטרכו לבצע בדיקות תקופתיות לתקינות הפאנלים ופעולות ניקיון קבועות כדי לשמור על תפוקה מיטבית. 

מערכות סולאריות צריכות להיות משולבות באופן אורגני עם תשתית חקלאית קיימת. על כך, יש למפות את המיקומים  של חיבורי חשמל, ממירים וסוללות כדי להבטיח אחסון והפצה יעילה של האנרגיה ברחבי החווה.

לייעוץ או קבלת הצעת מחיר התקשרו 
072-394-6666
הצעת מחיר למערכת סולארית

כתיבת תגובה