פאנלים סולאריים דורשים מעט מאוד עבודות תחזוקה, מכיוון שאין להם חלקים נעים. עם זאת, חשוב לשמור על הפאנלים נקיים ולמנוע הצטברות של שכבת אבק או לכלוך עליהם כדי להבטיח שהם פועלים ביעילות מירבית. אפשר לנקות את הפאנלים בקלות יחסית בדרך כלל על ידי שטיפה במים ובחומרי ניקוי עדינים מספר פעמים בשנה. תוכלו להזמין איש מקצוע שנותן שירות שטיפת פאנרלים של המערכות הסולאריות. השירות אינו כרוך בהוצאה גדולה, אולם אם תרצו לחסוך, תוכלו לשטוף את הפאנלים גם לבד, בדיוק כמו שמנקים את הפאנל הסולארי של דוד השמש.

לייעוץ או קבלת הצעת מחיר התקשרו 072-394-6666

הצעת מחיר למערכת סולארית

כדאי לבדוק מעת לעת את הפאנלים הסוראיים לאיתור נזקים או ליקויים הנראים לעין, ולבצע בדיקות נוספות על ידי איש מקצוע במידת הצורך. בנוסף, ייתכן שיהיה צורך לבדוק ולתחזק את האינברטר ורכיבים חשמליים אחרים של מערכת פאנלים סולאריים על בסיס קבוע.

בסך הכל, דרישות התחזוקה עבור פאנלים סולאריים הן מינימליות ויכולות להתבצע בקלות על ידי בעל הבית. תחזוקה נכונה יכולה לסייע להבטיח שהפאנלים הסולאריים פועלים ביעילות המקסימלית שלהם ויכולה להאריך את תוחלת החיים שלהם.

תחזוקת פאנלים סולאריים

מהן פעולות התחזוקה של הפאנלים הסולאריים?

ניקוי: יש לשמור על ניקיון מערכת סולארית כדי להבטיח שהיא מסוגלים לספוג כמה שיותר אור שמש. אבק, לכלוך ופסולת אחרת יכולים להצטבר על הלוחות לאורך זמן ולהפחית את יעילותם. ברוב המקרים, מספיק לשטוף את הפנלים במים ובחומר ניקוי עדין פעמיים או שלוש בשנה. תושבי אזורים גיאוגרפיים מסוימים בהם קיימים גורמי זיהום משמעותי או סופות חול, לרוב יצטרכו לנקות את הפאנלים הסולאריים באופן תדיר יותר.

בדיקות: כדאי לבדוק מעת לעת את הלוחות לאיתור כל נזק או ליקוי הנראים לעין. זה יכול לכלול חיפוש אחר סדקים, שבבים או נזק פיזי אחר ללוחות, כמו גם בדיקה של חלקים רופפים או רכיבים פגומים. אם אתם מבחינים בתקלה, חשוב לתקן לטפל בה בהקדם האפשרי כדי להבטיח שהפאנלים ימשיכו לפעול ביעילות האופטימלית שלהם.

רכיבי חשמל: ייתכן שמדי פעם יהיה צורך לבדוק ולתחזק את האינוורטר ורכיבים חשמליים אחרים של מערכת הפאנלים הסולאריים. זה יכול לכלול בדיקה של תקינות מערכת החיווט וכל שאר הרכיבים שמרכיבים את המערכת הסולארית. אתם יכולים לעלות על הגג לבד כדי להעיף מבט ואם תראו שמשהו לא תקין להזמין איש מקצוע המתמחה בפאנלים סולאריים כדי לבצע את הבדיקה.

בדיקות מקצועיות: כמו כן, כדאי לדאוג לבעל מקצוע שיבדוק את מערכת הפאנלים הסולאריים שלכם על בסיס קבוע. איש מקצוע יכול לבדוק כל בעיה שלא תוכל לראות, דבר שיבטיח שהמערכת פועלת ביעילות המקסימלית שלה.

אם ברשותכם מערכת סולארית מסחרית, תעשייתית או חווה סולארית חקלאית, סביר להניח שמדובר במערכת פאנלים סולארית גדולה ומורכבת יותר שלא תוכלו לתחזק לבד. לפני שמתקינים מערכת סולארית מהסוג הזה, בדקו עם המתקין אם שירותי התחזוקה כלולים בחוזה ההתקנה. חשוב לדאוג לסוגיית התחזוקה מראש כדי שהמערכת הסולארית תספק לכם רווחים ללא תקלות וכאבי ראש מיותרים באופן רציף ויעיל.

לייעוץ או קבלת הצעת מחיר התקשרו 072-394-6666

הצעת מחיר למערכת סולארית

כתיבת תגובה