בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מתקינים פאנלים סולאריים בבתיהם ובמקומות עבודה. עם זאת, חששות בנוגע לקרינה הנפלטת מהפאנלים הסולאריים נפוצים. במאמר זה נסביר על הנושא של קרינה ממערכות סולאריות, נבחין בין סוגי הקרינות השונות ונציג את המידע העדכני והמדויק ביותר בנושא.

פאנלים סולאריים: קרינה מייננת מול קרינה בלתי מייננת

קרינה מייננת היא קרינה בעלת אנרגיה גבוהה, המסוגלת לשחרר אלקטרונים ממולקולות או אטומים ולהפוך אותם ליונים. קרינה זו עלולה להזיק לרקמות ביולוגיות ולכן מסוכנת לבריאות. דוגמאות לקרינה מייננת כוללות קרינת רנטגן, קרינה מגרעינים רדיואקטיביים וכורים גרעיניים.

קרינה בלתי מייננת, לעומת זאת, היא קרינה בעלת אנרגיה נמוכה שאינה מסוגלת ליינן חומרים. קרינה זו גורמת לחימום קל בלבד של הרקמות ואינה מזיקה לבריאות. קרינה בלתי מייננת כוללת קרינת לייזר, אולטרה סגול, קרינה סלולרית ושדות מגנטיים.

האם הפאנלים הסולאריים פולטים קרינה מסוכנת?

הפאנלים הסולאריים אינם פולטים קרינה מייננת מסוכנת, אלא רק קרינה בלתי מייננת. מערכות סולאריות עומדות בתקנים המחמירים ביותר, והפאנלים מותקנים בדרך כלל על גגות רחוקים מהאנשים, מה שמפחית את החשיפה לקרינה בלתי מייננת שנפלטת מהם. 

בנוסף, ככל שמתרחקים ממקור הקרינה, עוצמת הקרינה פוחתת, ולכן הסיכון לנזק פוחת גם הוא. שתי העובדות הללו הופכות את הפאנלים הסולאריים לבטוחים, והם אינם מהווים איום כלשהו לדיירי הבית או לנכס. 

פאנלים סולאריים קרינה לעומת מכשירים אחרים

במהלך היומיום אנחנו חשופים לקרינה בלתי מייננת ממכשירים רבים כמו טלפונים סלולריים, תנורים, מיקרוגלים ועוד. למען האמת, רמת הקרינה הנפלטת מהמכשירים האלו גבוהה יותר מזו הנפלטת מהפאנלים הסולאריים. אם בעבר אנשים חששו מהקרינה של הטלפונים הסלולריים, היום החשש הזה כמעט ואינו קיים, וכך גם לגבי מערכות סולאריות​.

פאנלים סולאריים קרינה – בשורה התחתונה

פאנלים סולאריים מהווים פתרון ידידותי לסביבה ובטוח לשימוש. הקרינה הנפלטת מהם אינה מסוכנת ואינה גורמת לנזק בריאותי. כאשר מבינים את ההבדלים בין סוגי הקרינות השונות, ניתן להרגיש בטוחים ולהתקין מערכת סולארית ללא חשש.

פאנלים סולאריים אצל ק.ז חסכון באנרגיה

אם בחרתם להשתמש בלוחות סולאריים קרינה לא אמורה להדאיג אתכם. אם אתם מעוניינים בהתקנת מערכת סולארית ובקבלת יתרונותיה הרבים, צרו קשר איתנו היום בק.ז חסכון באנרגיה לייעוץ מקצועי והצעת מחיר משתלמת. הצטרפו למהפכת האנרגיה הירוקה ותהנו מאנרגיה נקייה ובטוחה!

כתיבת תגובה