מערכות סולאריות מסוגלות להפיק חשמל אשר מספיק לצריכה הביתית, מסחרית או תעשייתית. כאשר ניגשים לתכנן מערכות סולאריות חשוב להתייחס למספר נושאים. ראשית אנו צריכים לדעת מהי כמות החשמל שברצוננו להפיק. מספר הפאנלים שעליהם תהיה מבוססת המערכת הסולארית החדשה היא פונקציה של יעד תפוקת החשמל שאנו מציבים לעצמנו.

הדרך הפשוטה ביותר לדעת מהו מספר הלוחות הסולאריים להם נזדקק היא לבדוק את צריכת האנרגיה בחשבונות החשמל הקודמים ולחלק אותה בהספק הפאנלים הסולאריים שאותם נרצה להתקין. כמות אור השמש וגודל הגג הם גורמים משמעותיים בתכנון המערכת הסולארית. כמות האור שאליו חשופים הפאנלים משפיעה על כמות החשמל הסולארי שנוצר. כך, באופן ברור, מערכת סולארית הניצבת על גג לא מוצל, תפיק יותר חשמל סולארי מאשר מערכת על גג שמואר באופן מלא רק חלק מהזמן במהלך היום. לבחירת אזור וזווית התקנת לוחות סולאריים השפעה מכרעת על יעילות המערכת הסולארית המתוכננת.

לייעוץ או קבלת הצעת מחיר התקשרו 074-700-98-27

הצעת מחיר למערכת סולארית

תכנון מערכות סולאריות

מערכות סולאריות על גגות

כדי לבדוק את הגודל המירבי של המערכת הסולארית אותה ניתן להתקין על גג המבנה, נבחן תחילה את השטח השמיש – שטח הגג אשר מסוגל לשאת את משקל הפאנלים הסולאריים שאינו מוצל כלל או שחשוף אל השמש ברוב שעות היום. בשלב זה נפנה לבעל מקצוע שימדוד את השטח שבו ניתן להשתמש. המערכת עובדת בזכות אור השמש, ולכן יש צורך לבדוק מהו המיקום האידיאלי ביותר על הגג לצורך מיקומה. אחרי שנקבע השטח השמיש, נוכל לבדוק כמה פאנלים יכולים להיכנס בשטח ולבחור את סוג הפאנל המתאים. ללוחות הסולאריים יש בדרך כלל גודל קבוע (בהתאם לסוג הפאנל לפי מספר התאים הסולאריים שהוא כולל), כך שהחישוב יהיה די פשוט. דבר חשוב שיש לקחת בחשבון הוא משקל הפאנלים, גם הוא קבוע. בהנחה שהמערכת הסולארית מותקנת על הגג, יש לוודא כי הגג מסוגל לתמוך במשקל הפאנלים מהבחינה הקונסטרוקטיבית.

דבר נוסף המשפיע על תפוקת הפאנלים הוא איכותם. קיימים מגוון של סוגי לוחות סולאריים, לכל אחד מהם יש הספק שונה והוא מתאים יותר לתנאים מסוימים. בגלל הבדלים באיכות וביעילות של הלוחות הסולאריים, קשה לקבוע באופן חד משמעי איזה פאנלים סולאריים לבית או לעסק מסוים יתאימו יותר. מה שחשוב להבין מכל זה הוא שככל שהפאנלים יעילים יותר, כך הם יכולים להפיק יותר הספק, וכך תזדקקו לפחות לוחות על הגג כדי לקבל את אותה תפוקת אנרגיה. כדאי להתייעץ עם בעל המקצוע לגבי סוג הפאנלים בהם תשתמשו במערכת הסולארית שלכם.

התקנת מערכות סולאריות

תכנון מערכת סולארית ביתית או מסחרית הוא תהליך מורכב אשר דורש ידע, ניסיון מקצועי והכרות עם המוצרים וטכנולוגיות סולאריות חדשות הקיימות בשוק הישראלי. בנוסף פרויקט הקמת מערכת סולארית דורש לקבל את התייחסותו של המתקין וכרוך בהגשת ניירת לצורך קבלת אישורים מרשויות מקומיות.

אנו מציעים לכם חבילת שירות כוללת. נדאג לכל מה שצריך כדי להפיק מהגג או השטח שברשותכם כמה שיותר אנרגיה. לשאלות או ייעוץ פנו אלינו >

לייעוץ או קבלת הצעת מחיר התקשרו 072-394-6666

הצעת מחיר למערכת סולארית

כתיבת תגובה